Novinky
Pořádně namachrovaná motorka
Na Concorso d’Eleganza Villa d’Este se nepředstavují jen nádherné automobily. Na pořadu dne jsou i motocykly. A BMW Motorrad jeden takový ukázalo. Je to koncept 101.
26.5.2015
BMW Motorrad 101 Concept hl

BMW se na téhle výstavě automobilové krásy vytáhlo hned s dvojicí konceptů – auto BMW 3.0 CSL Hommage a tímhle BMW Motorrad 101 Concept. Co je podle vás hezčí, to necháme na vás. My vám teď ukážeme jednostopý namachrovaný stroj, který by podle nás měl hrát v další bondovce. Agentovi 007 by to na něm určitě slušelo. Posuďte sami.

Nejde tu ani tak o agresivní, jako spíš o samolibou vizáž toho, že všechno ostatní na silnici je téhle motorce putna. Velká příď se zamračeným pohledem LED světel přechází do snížené zádi, kde jsou sice velké kufry, ale i ty vypadají tak nějak usedle. Kapota je plná uhlíkového kompozitu a dřeva. Detaily jsou vyvedené v leštěném hliníku.

A co tento kolos pohání? Nic menšího než šestiválec o objemu 1649 ccm. Podle BMW je to dostatečný agregát na to, aby zvládl všechny výzvy, které může motocyklu silnice přinést. Víc nic. Tak se alespoň podívejte na velkou fotogalerii.