Novinky
Podívejte se na zkoušky pancéřovaných seatů italské policie
Dlouhá desetiletí bylo pravidlem, že italští policisté jezdili ve vozech domácí Alfy Romeo. Svět se ale mění, a tak i tato jistota padla.
22.7.2015
Italská policie

Alfa Romeo k Itálii patří stejně jako třeba místní víno, těstoviny či historické památky. Poslední roky však zažívala těžké časy a nyní se snaží o restart. Jenže italské policejní složky nemůžou čekat s obnovou vozového parku. A tak se stalo, že příslušníci Polizia di Stato i Carabinierů budou hlídkovat a zasahovat v „tédéíčkách“ od Seatu. Pro italského vlastence to musí být krutá rána, ale ekonomické ohledy jsou dnes neúprosně prioritní. Úsporný diesel z líhně VW pořízený v levnějším balení koncernového Seatu vyhrál i v Itálii.

Italská vláda zatím objednala na 925 Seatů Leon ve verzi hatchback i kombi, během následujících tří let to ale bude celkem na 4000 policejních leonů. Jsou vybaveny dvoulitrovým diselem o výkonu 110 kW, což určitě není žádný zázrak, ale ani průšvih. Ne každý policista v Itálii může jezdit v lamborghini, i když jich pár tamní policie má také. Nicméně nebyla by to Itálie, aby i ty její leony nebyly něčím speciální. Nejenže samozřejmě dostaly policejní výbavu, ale jsou i částečně pancéřované, a to už se u běžných policejních vozů jen tak nevidí.

Pancéřované jsou přední partie vozu, dveře a také všechna okna, prostor řidiče a vedle něj sedícího spolujezdce je navíc oddělen odolnou přepážkou od zbytku vozu. Pancéřování má odolat střelbě z ručních palných zbraní včetně útočných pušek. Celá tato výbava se do seatů vyrobených ve Španělsku montuje až v Itálii a také prošla pořádným testováním. To můžete vidět na videu níže.

Seat Leon italské policie