Novinky
Podívejte se, jak funguje stylový stan na střeše MINI
Vyzkoušeli jsme si zajímavou vychytávku pro nové MINI Countryman, stylový a přitom velice účelný střešní stan AirTop. I bez návodu ho zvládnete rozložit za pár minut a nabízí překvapivý prostor.
26.6.2017
Promyšlený střešní stan AirTop.

Nové MINI Countryman s pohonem všech kol, větším vnitřním prostorem, plastovými kryty karoserie a dalšími úpravami pro jízdu mimo asfalt cílí hlavně na aktivní lidi a cestovatele. Není to sice pořád žádný offroad, s většinou překážek na lesních a polních cestách si ale poradí bez problémů. Nyní navíc nabízí také sofistikovaný střešní stan, který velice usnadní a zpříjemní nocování v přírodě.

Originální příslušenství pochází od italských specialistů Autohome, kteří střešní stany vyrábějí už desítky let nejen pro běžné použití, ale i pro náročné expedice. Design stanu AirTop vznikl na míru přímo pro MINI, stejně jako celkové provedení. K dispozici je proto černé nebo bílé provedení, které vždy ladí s barvou střechy a zpětných zrcátek daného auta.

Vzdušná ložnice snadno a rychle

Na originální střešní nosič MINI upevníte stan snadno a bez nutnosti použít nářadí. Následné rozložení v cíli cesty je pak doslova otázkou okamžiku. Stačí povolit čtveřici spon, vytáhnout stan vzhůru, připevnit skládací hliníkový žebřík a je hotovo. Uvnitř nepromokavého a telepně i zvukově částečně izolovaného stanu už na vás pak čeká kvalitní pevná matrace, vnitřní osvětlení, polštáře, okna se sítěmi proti hmyzu i praktické kapsy na předměty.

Také dojem z vnitřního prostoru je velice dobrý. Má výšku 94 centimetrů, nabízí 210 centimetrů na délku a 130 centimetrů na šířku. Pro dva dospělé je to plně dostačující. Countryman tak sice dokáže táhnout i přívěs i hmotnosti až 1800 kilogramů, na běžné cestování je to však zbytečné a AirTop poslouží dobře. Jen když vám nějaký vtipálek nebo sběrač kovů přes noc odnese žebřík, čeká vás ráno malé dobrodružství...

Vyzkoušeli jsme parádní střešní stan nového MINI