Novinky
Po jachtě postaví Aston Martin také luxusní ponorku
I ta nejdražší auta na planetě jsou pro některé superboháče příliš levná. Luxusní automobilky tak v posledních letech vydatně expandují na moře, kde mohou nabízet ještě mnohonásobně dražší produkty. Aston Martin teď však překvapil konceptem sportovní ponorky.
29.9.2017
Project Neptune, ponorka od Aston Martinu.

Opravdové bohatství se neměří v autech, ale v jachtách nebo letadlech. Ostatně traduje se, že průměrný majitel Bugatti Chiron má přes 60 dalších aut, tři letadla, tři vrtulníky a alespoň jednu jachtu. Automobilky si to uvědomují a právě proto v poslední době nabídly superluxusní jachty i značky jako Bugatti, Porsche nebo Aston Martin. Britský výrobce se však nyní rozhodl podívat i pod hladinu a představil Project Neptune.

Jedná se o první projekt divize pojmenované Aston Martin Consulting, která má přicházet se zcela novými exkluzivní produkty. Automobilka se při té příležitosti spojila se společností Triton Submarines a průzkumníkům, vědcům a především bohatým milovníkům oceánů se rozhodla nabídnout špičkovou malou ponorku s nádherným designem, která zážitky majitelů luxusních jachet rozšíří o třetí rozměr.

Design a značka prodávají

Podobným směrem se Aston Martin nedávno vydal také při stavbě své jachty AM37, kdy se spojil s výrobcem Quintessence Yachts. Výsledkem je nádherná loď o délce 37 stop, která je na první pohled inspirována designem luxusních britských GT. K dispozici je několik variant, přičemž ta vrcholná nabízí dva benzínové motory o výkonu 520 koní, tedy celkově přes 1000 koní.

Samozřejmostí je možnost plně si přizpůsobit vybavení, materiály a barvy podle svých představ, jak je ve světě luxusu dobrým zvykem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama