Novinky
Pancéřovaný teréňák za milion dolarů
Když máte peníze, můžete mít všechno. Třeba prodloužený a pancéřovaný vůz. A třeba i od společnosti Inkas, která si za něj vyúčtuje rovný jeden milion dolarů.
10.2.2015
Inkas Mercedes-Benz G63 AMG

Základem je Mercedes-Benz G63 AMG, tedy poslední pořádný teréňák v nabídce Mercedesu. Ten si vzala do parády firma sídlící v Ontariu a o 1,09 metru ho protáhla. To znamená přidání jednoho páru oken na boky. Matně černá barva pak ukazuje, že tohle je opravdu extra auto. K tomu chromované prvky jako například gigantické stupátko s názvem firmy nebo střešní disk komunikačního systému…

To podstatné ale člověk pozná po otevření dveří. Tohle je pancéřovaná verze. Však je to také Inkas – tedy dílo firmy, která se na pancéřované vozy specializuje. Kompletně pancéřovaný vůz tak odolá všem kulkám ráže 7.62 mm a 308 Winchester FMJ, splňuje tedy standardy NIJ Standard 0108.01 Level 3 a CEN 1063 Level B6. Podlaha je navíc izolována tak, aby vydržela výbuchy dvou granátů DM51.

 

Kdo usedne do větraných a vyhřívaných masážních křesel, pozná, že tohle je pěkná výbavička. Vždyť sedadla jsou čalouněna kůží, která se používá pro vozy Rolls-Royce, Bentley a Aston Martin. Je tu také televize, lednice, systém na čištění vzduchu nebo zásuvka na luxusní pero Montblanc Leonardo da Vinci. Pro krizové chvíle je na přepážce také držák na zbraně.