Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Oslava Renaultu Alpine jak se patří
Letos slavíme už šedesát let jména Alpine. A tak je čas na pořádnou oslavu. Nejlépe na takovou tu důchodcovskou, kdy se bude hodně vzpomínat.
14.6.2015
Renault Alpine Celebration concept - Obrázek 8

A je to tady. Vzpomínejme. Na LeMans se představil Renault Alpine Celebration koncept. Kousek, který je tak strašně efektní, až z toho bolí u srdce. Samozřejmě, že je to následovník A110-50 concept z roku 2012. Nezastírá to. Není proč. Navíc k tomu přidává fantastický oblouk střechy, elegantní linie a navíc efektní lak a oblepy. Ve stylu F1. Ve stylu retro.

A co má auto za motor? Bohužel o technice Renault mlčí. Uprostřed umístěný motor tak může být jak 1.6 l Turbo z Clio RS nebo 2.0 Turbo z Mégane RS. Více než pravděpodobná je dvouspojková převodovka.

 

Už dnes se hovoří o sériové verzi s označením AS1 (Alpine Sport 1), která by měly mít kolem 1100 kg, pohon zadních kol a premiéru na autosalonu v Ženevě v březnu příštího roku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama