Novinky
Odsuzované Porsche 911 řady 996 dnes slaví 20 let
Na počátku byla nechuť. Porsche u ikonické 911 poprvé změnilo tvar čelních světel, fenomenální vzduchem chlazený šestiválec vyměnilo za vodníka a celkový charakter vozu silně vyměkl. Postupem času ale lidé zjišťují, že Porsche 911 generace 996 není po faktické stránce vůbec špatné a jeho cena už letí vzhůru.
5.9.2017
Porsche 911 996 Carrera Cabrio

Pokud jste se nenarodili až těsně před koncem minulého tisíciletí, Porsche 996 vám možná až donedávna nic neříkalo. Bylo to a stále ještě je bezpečně nejlevnější Porsche 911 a zejména výkon jeho základních provedení Carrera a Carrera 4 není se svými 300 koňmi něčím, co by leckterého řidiče oslnilo. Na jeho příkladu je ale skvěle vidět, jak umí být i nesrovnatelně výkonnější a rychlejší auta dneška řidičsky mnohem méně zajímavá.

Znovunalezená ikona

Koncem devadesátých let byste při výběru skvělého sporťáku o základní provedení 911 ani nezavadili. Na dnešní poměry jde však o úžasně charakterní auto, které je vším, jen ne obyčejným vozem. Jeho šestiválec má sice vodní chlazení a svým zvukem dříve nikoho nelákal, postupným přechodem k přeplňovaným motorům se ale pohled motoristických fanoušků mění a v 911 je přece atmosféra! Atmosféra, která s přehledem točí nad 7 tisíc otáček a svým lineárním charakterem a bleskovou odezvou na plyn vás prostě dostane.

S trochou nadsázky se tedy dá tvrdit, že dnešní automobilový svět dříve odsouzenou generaci 996 znovu nalézá, a dokonce i nejzarytější puristé na ni mění názor. Pokud si tedy chcete pořídit Porsche 911 a nemáte na něj více než milion, nečekejte. Nejlepší čas už byl. Porsche 996 dnes nakouslo třicítku a zanedlouho z něj bude ceněný veterán. Tak všechno nejlepší!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama