Novinky
Nový úkol pro autonomní vůz: přejet napříč USA
Objet Nordschleife, vyjet na Pikes Peak, jezdit v testovacím i ve skutečném městě, dojet na výstavu… To všechno už autonomní auta zvládla. Teď si společnost Delphi vytyčila nový cíl. Přejet s autonomním autem od pobřeží k pobřeží USA.
17.3.2015
Delphi Audi Q5 S

Už 22. března bude start na Golden Bridge. V hlavní roli bude Audi Q5 S, speciálně upravené pro autonomní jízdu. Vůz už má naježděno mnoho a mnoho stovek kilometrů v ulicích Las Vegas i v celé Kalifornii (Kalifornie byla první, která povolila na speciální výjimku testování autonomních vozidel). Jeff Owens, technologický ředitel Delphi v pondělí sdělil médiím: „Je na čase, aby naše vozidlo prošlo testem v rozšířeném rozsahu podmínek.“

A je to tady. Delphi i s posádkou uvnitř (zákony zatím neumožňují opravdu automatickou jízdu skutečně bez osoby za volantem) bude shromažďovat informace, které na malých úsecích Kalifornie nedostane. Různé jízdní podmínky, počasí, světelnost, různá nebezpečí – to všechno číhá na Audi Q5 S Delphi, která se projede po plánované trase dlouhé 5632 km. Tak uvidíme, jak to dopadne.