Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Nový šampionát GT4 pro střední Evropu zavítá i na mostecký autodrom
Dobrou zprávu pro fanoušky rychlých a silných vozů kategorie GT má mostecký autodrom. V příštím roce bude totiž jedním z pěti evropských okruhů, který přivítá nově vytvořený šampionát GT4 Central European Cup. V Mostě tato série rozšíří o víkendu 27. až 29. dubna nabídku vložených závodů podniku ADAC GT Masters.
27.12.2017
GT4 Central Eropean Cup

Seriály závodů vozů kategorie GT4 zažívají velký rozkvět. Právě to vedlo organizátory ze společnosti SRO Motorsport Group a jejího ředitele Stéphana Ratela k reorganizaci systému a vytvoření nových sérií. Kromě GT4 Central European Cup to budou v roce 2018 i série GT4 Nordic European Cup a GT4 Belgium. Ve střední Evropě se pojede kromě České republiky také v Rakousku, Německu, na Slovensku a v Nizozemí. Na severu Evropy to budou závody ve Švédsku a Norsku a belgická série zavede týmy také do Německa a Nizozemí.

Do kategorie GT4 se řadí jak sériově vyráběné sportovní vozy, tak speciály malých firem. Všechny vozy procházejí testováním FIA a jsou po té pro ně stanoveny restrikce výkonu a hmotnosti, aby se vyrovnala výkonnost všech vozidel. Závody GT4 se vypisují pro neprofesionální závodníky starší třiceti let.

Dubnový závodní víkend ADAC GT Masters zahájí na mosteckém autodromu sezonu 2018 .

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama