Novinky
Nový Polestar bude brutální 600koňové kupé
Před několika týdny se objevila informace, že někdejší dvorní úpravce a později sportovní divize automobilky Volvo začne s výrobou vlastních automobilů. Nyní víme detaily o prvním modelu. Spočine na základech nového Volva S60 a oslní hybridním výkonem dolovaným z dvoulitrového čtyřválce.
16.10.2017, Martin Müller
nový Polestar

Polestar se chce naplno věnovat vlastním strojům, které budou plně srovnatelné s Mercedesy-AMG, BMW M nebo Audi RS. Novinka bude stát na základech modelu S60, který dorazí už příští rok (přečtěte si náš test Volva S60 Polestar). Disponovat bude mimořádně silnou hybridní soustavou, která by podle dosavadních informací měla produkovat až 600 koní.

Nový Polestar ale nebude mít šestiválec, půjde o dobře známou jednotku 2.0 Turbo R4, kterou má třeba Volvo XC90 T8. Motor by po dalším ladění měl poskytnout ještě větší výkon a také zajímavější průběhovou křivku.

Nejbrutálnější a možná i nejhezčí

A jak bude novinka vlastně vypadat? Design bude zřetelně podobný novým Volvům, ovšem první Polestar bude skutečně dvoudveřovým kupé. Tato karoserie mu dodá vyšší tuhost, z toho plynoucí lepší obratnost a navíc by díky tomu mohl vypadat vážně dobře.

Polestar navíc konečně odtajnil datum kompletního odhalení novinky a jejích fotografií bychom se měli dočkat už 17. října, přičemž první reálné vozy jsou plánovány do roku 2019. S novým Polestarem se tak znovu přihlásíme velmi brzo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama