Novinky
Nový Nissan Micra zatím jen jako divoký koncept
Nissan Micra má přijít příští rok v nové generaci. A konečně by měla prolomit prokletí tohoto vozu, který sice je kvalitní, má však něco, co od něj lidi odrazuje. Nissan se dotoho pustí rovnýma nohama. Koncept Sway to ukazuje.
4.3.2015
Nissan Sway

Nissan klasickými auty moc neuspěl. Tedy on neuspěl ani kdysi velmi divokou Primerou, jenže doba pokročila a pro značku Nissan největší úspěch znamenají model Qashqai (nejprodávanější SUV celosvětově) a Juke. Prostě divný design táhne, protože je prostě jiný, než všechno to, co se dnes nabízí. A tak to Nissan zkusí znova.

Koncept Sway ukazuje, jak by taková budoucnost Nissanu mohla vypadat v kompaktní třídě. Hatchback je čtyři metry dlouhý, 1,78 m široký a 1385 mm vysoký. Má rozvor 2570 mm. Je to tedy o něco větší, než Micra, ale to není na závadu. Vždyť třeba jménu Sunny už také dlouho nevykouklo. Třeba… Ale Micra si určitě vezme příklad a půjde podobnou cestou. Vždyť podobných dílčích věcí, jaké má Sway na kapotě, jsme už viděli mnoho u jiných, již vyráběných aut – třeba Murano na americkém trhu.

Koncept ale přece jen má něco, co se do sériové výroby nedostane. Možná to nebudou diodová světla vpředu i vzadu. Zcela určitě to nebude ztracený B-sloupek, prosklená střecha s X výztuhou nebo vyústění výfuku po stranách registrační značky. Ale ten zbytek, jako třeba silně skloněné přední i zadní sklo, tvar masky, nárazník… To všechno klidně za rok uvidíme pod značkou Nissan Micra (nebo Sunny? Nebo Almera?).