Novinky
Nový nejrychlejší vůz světa na obzoru
Jaký výkon by měl mít nejrychlejší vůz světa, aby pokořil rychlostní rekord Bugatti Veyron SS? Tahle otázka bude možná brzo zodpovězena. Koenigsegg v Ženevě představí nový Megacar Regera, který může mít i jeden megawatt výkonu.
8.2.2015
Koenigsegg Logo

Švédská značka se rozjela. Na autosalonu v Ženevě představí ještě rychlejší verzi modelu Aegera R. Bude se jmenovat Aegera RS a výkonově by se mohla začít dotahovat na první Megacar s názvem One:1. Ano, slovo Megacar už Koenigsegg jednou použil. Právě u One:1. Kdo jste na tenhle vůz zapomněli, tak vězte, že jméno není náhodné. Jde o poměr výkonu k hmotnosti. Prostě na jednoho koně u One:1 připadá kilo hmotnosti.

 

Jenže Koenigsegg vyhlásil i druhou ženevskou premiéru – nový Megacar. Bude se jmenovat Regera a jaké bude mít parametry, to je zatím ve hvězdách. Ale když si vezmeme, že One:1 má 986 kW (1341 koní) a hmotnost 1341 kW, určitě švédský výrobce superrychlých aut nepůjde pod tyto hodnoty. A od 986 je už jen krůček k magické hranici jednoho tisíce kilowatt, tedy jedné megawatty získané z jediného spalovacího motoru.

Koenigsegg Regera preview Foto:

Koenigsegg Regera preview