Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Nový model Baleno od Suzuki bude převtělený koncept iK-2
Frankfurtský autosalon se blíží a automobilky už potupně poodhalují své novinky, jež na něm oficiálně představí. Od Suzuki to bude například model Baleno.
10.8.2015
Suzuki Baleno

Přesně 15. září Suzuki představí nový model se staronovým pojmenováním Baleno, ale už nyní vypustilo do světa první fotku a videotaser. Baleno dostane podle vyjádření japonského výrobce do vínku velký vnitřní prostor (na svou třídu), stylový design a i nové technologické prvky. Na podrobnosti byl ale skoupý, takže si musíme počkat až do Frankfurtu. Nicméně je evidentní a jisté, že baleno je s menšími úpravami reinkarnovaný koncept iK-2, který se ukázal na březnovém autosalonu v Ženevě.

Z toho faktu a fotografie můžeme vyvodit, že nové baleno bude přinejmenším pětidveřový hatchback (možná bude i třídveřová varianta) s rozměry okolo 4 m na délku, zhruba 2 m na šířku a 1,5 m na výšku. Koncept iK-2 měl rozvor 2,520 m, což by mohlo být i číslo odpovídající balenu. Vůz by tedy měl být úplnou novinkou v portfoliu Suzuki, ostatně žádný model nenahrazuje, ovšem svým jménem přece jen na minulost odkazuje. Ale pouze tím, že Suzuki již jméno Baleno použilo u vozu, který byl v nabídce od poloviny 90. let něco přes deset let. Tehdy to byl sice také hatchback, ale jen se třemi dveřmi, ovšem hlavně se prodávaly větší čtyřdveřový sedan a pětidveřový kombík. Některá tehdejší balena měla dokonce pohon všech kol.

 

Suzuki ještě prozradilo, že se pod kapotou bude vyjímat malý litrový přeplňovaný tříválec s přímým vstřikem paliva a poněkud exaltovaným označením Boosterjet. Vynikat prý bude nízkou spotřebou. Časem se snad pod kapotu nastěhuje i malý elektromotor, který v kombinaci s oním tříválcem vytvoří poněkud výkonnější hybridní pohonný systém. Nové baleno se podle informací začne prodávat od poloviny příštího roku, zda i v Evropě, to se musíme nechat překvapit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama