Novinky
Nový mikrobus se stanem na střeše
Volkswagen představil novou verzi svého oblíbeného kempinkového mikrobusu s označením California, který je samozřejmě postaven na základě Transporteru.
15.6.2015
Volkswagen California T6_hl

Volkswagen California je už pojem. Je to totiž velmi oblíbený obytný vůz pro ty, kteří nechtějí žádné ohromné karavany. Chtějí být mobilní, zastavit na každém parkovišti, být neustále v pohybu.

Nová generace tedy musela přijít – nedávno se objevila pod označením Transporter T6. A tak nezbývá, než novinku představit se vším všudy. Nová California bude mít v základní výbavě (mluvíme o německých specifikacích, které zatím byly jediné byly uvedené) zvané Beach manuálně ovládanou střechu s dvoulůžkem, klasickou rozkládací plochou ve spodní části a kempovací stoleček a židličky umístěné v posuvných dveřích a zadním víku.

 

To vyšší verze má i ocelový dřez, chladničku a dvojitou plynovou plotýnku. Také je zde konečně možné si objednat třeba dřevěné nebo kovové dekory.

Třetí výbava Ocean už ovládá střechu elektrohydraulicky, má dvojitá okna, třízónovou klimatizaci, vyhřívání sedadel apod. Samozřejmostí výbavy jsou i nejmodernější technické doplňky, jako je multikolizní brzda, hlídač jízdních pruhů nebo adaptivní tempomat.

Škoda jen, že základní cena je stanovena 41 429 eur, tedy něco přes 1,1 milionu korun. A za to už je luxusní karavan nebo přívěs pro celou rodinu.