Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Nový král rychlých SUV zvládne stovku pod 3 sekundy
Dvoutunové hranaté SUV, které se během pár sekund rozjede na více než 200 km/h. Zní to jako recept na obrovskou nehodu v první zatáčce a vlastně to nedává žádný smysl. Ale to pány od Hennessey nemůže zastavit.
18.6.2017
Jeep Grand Cherokee Trackhawk, nejrychlejší SUV.

Už nyní se Jeep Grand Cherokee Trackhawk chlubí titulem nejrychlejšího produkčního SUV planety. Má masivní osmiválec 6,2 litru s kompresorem, který na všechna čtyři kola skrz osmistupňový automat posílá výkon 717 koní a točivý moment 881 Nm. Díky tomu zvládne akcelerovat z klidu na 60 mil v hodině (98 km/h) za 3,5 sekundy, ještě výrazně rychleji než třeba famózní dvanáctiválcové Bentley Bentayga - to na zvládnutí stejné disciplíny potřebuje přes čtyři sekundy.

Vždycky může být lépe

Jenže pokud něco víte o dvorních ladičích amerických muscle cars, společnosti s názvem Hennessey, musí vám být jasné, že tuhle příležitost si prostě nemohou nechat ujít. Pravidelně posílají do světa monstra o výkonu i přes tisíc koní a jinak tomu není ani tentokrát. Cherokee po důkladném přepracování motoru a systému přeplňování nabídne 1012 koní při 6500 otáčkách za minutu a točivý moment 1314 Nm ve 4200 otáčkách.

Z nuly na 60 mil v hodině se díky tomu rozjede za 2,8 sekundy a dvoustovku pokoří za dobu kolem deseti sekund. Pro Američany je nicméně důležitější čas ve sprintu na čtvrt míle - Jeepu Grand Cherokee Trackhawk od Hennessey trvá 10,5 sekundy a rychlost na cílové čáře je 214 km/h. Pro srovnání, tohle obrovské auto tak bude rychlejší než Dodge Challenger Hellcat a jen o desetinu sekundy pomalejší než Lamborghini Huracán.

Pokud se děsíte spotřeby a pravidelných účtů za nové brzdy a pneumatiky, Hennessey nabízí i úspornější variantu o výkonu 852 koní.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama