Novinky
Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší
Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017
Jaguar XE SV Project 8

Zní to až neuvěřitelně, ale Jaguar XE SV Project 8 Alfu Romeo pokořil o celých 11 sekund. To když zalej okruh v čase 7:21,23. Ale nemyslete si, auto před ostrým kolem neprošlo nějakou významnou změnou. Jde o produkční vůz, který v rámci bezpečnosti testovacího pilota dostal navíc jen bezpečnostní vnitřní rám.

Jde vlastně o nejextrémnější vůz určený do běžného provozu, jaký kdy Jaguar postavil. Jeho kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválec nabízí výkon 600 koní. Akcelerace z nuly na 100 km/h za 3,3 sekundy je z kategorie supersportovních vozů a nejvyšší rychlost dosahuje 322 km/h.

Právě toto naladění má na svědomí divize SVO, kde se starají jak o výkony, tak také třeba o precizní, ale hlavně ruční sestavení většiny vozu. Co se této zatraceně rychlé novinky týče, vznikne pouhých 300 kusů, takže je potřeba s objednávkou opravdu spěchat. Standardně bude vůz nabízen ve čtyřmístném provedení, ale zákazníci si mohou objednat také verzi s názvem Track Pack, která nabídne jen dvě přední sedadla. Už víte, že tento sedan prostě potřebujete? Tak neváhejte a objednávejte na této adrese. Ale nezapomeňte si připravit v přepočtu asi 4,4 milionu Kč.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama