Novinky
Nový Chevrolet Camaro byl odhalen
Nové Camaro je venku. A je to pecka. Tedy alespoň zevnitř. To, co je venku je spíš evoluční proměna než nějaký revoluční skok. I když zdání klame. Nikde není nic původního.
18.5.2015
Chevrolet Camaro IV - Obrázek 4

Vezměte si fotografii starého a nového Camara. Tedy páté a šesté generace. Co uvidíte? Na první pohled si řekněte, že to vypadá stejně. Ale pak zjistíte, že tu je všechno trošičku jinak. Světla, kapota, okna (ta hlavně – proti plechům se výrazně zmenšila)… Všechno je nové. Ostatně u GM sami oznámili, že nechtěli nic zásadního měnit. Proč taky? Vždyť Chevrolet Camaro páté generace se od svého nástupu na trh prodávalo výrazně lépe než jeho konkurent Ford Mustang.

A tak to hlavní nás čeká pod kapotou. Tam se objevuje zcela nová platforma Alfa. Vlastně tak nová není. Už s ní jezdí třeba Cadillac ATS. Je propracovaná, má hromady hliníku a ti, kdo se s vozem svezli, ho chválí. (Test Cadillacu ATS v Autosalonu najdete zde). Nové auto díky němu zhublo o parádních 91 kg. A nejen kvůli němu. Vždyť je také o 6 cm kratší a o 2,5 cm užší.

Ale pojďme k motorovým jednotkám. Základem je čtyřválec. Ano, i do USA tenhle trend už dorazil. Ale buďme rádi, že to není ještě o válec horší. Tyhle čtyři válce však mají dva litry a přeplňování k výkonu 201 kW a točivému momentu 392 N.m. S tímhle agregátem auto zrychlí na stovku za méně než šest sekund, takže klobouk dolů.

Silnější je šestiválec o objemu 3,6 litru. Tady je výkon 246 kW a točivý moment 372 N.m. A pak je tu verze SS s vidlicový osmiválcem z Camara. Jeho objem 6,2 litru dává tušit, že to je něco extra. Takže výkon: 339 kW, točivý moment: 617 N.m.

 

V nabídce jsou jak manuální, tak i automatické převodovky. Manuály jsou se šesti stupni, automat v SS má stupňů osm.

A co interiér? Tak ten je samozřejmě postaven na základech moderních technologií s vůní historie. Všiměte si ohromného osmipalcového displeje, ale také výdechů klimatizace ve spodní části. Interiér je osvětlený LED diodami, kde si řidič může ovlivnit jejich barvu ve 24 různých odstínech.