Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Nové pajero se začíná odhalovat, uvidíme ho na začátku srpna
Čekání na nové pajero už ukrajuje své poslední metry. V srpnu Mitsubishi svůj bestseler předvede v plné kráse.
10.7.2015
Mitsubishi Pajero.

Japonská automobilka odstartovala odhalovací hrátky nového modelu Pajero a zveřejnila první teaserový snímek jeho nové podoby. Podrobnosti by však měly být utajeny až do premiéry nového pajera, jež se má uskutečnit 1. srpna na mezinárodním automobilovém veletrhu v Bangkoku.

Nicméně opravdu velké překvapení se asi konat nebude, tedy co se alespoň vzhledu týče. Už před časem se totiž na síti objevily uniklé snímky z patentových dokumentů, které do značné míry podobu pajera odhalují. Podle všeho tedy nové pajero stojí na stejné podvozkové platformě jako pickup L200.

Nic také zatím nebylo řečeno o motorech, které budou modely Pajero Sport a Challenger pohánět. Ale díky už zmiňované společné podvozkové platformě s L200 je přinejmenším jisté, že nové pajero dostane stejné pohonné jednotky, tedy v závislosti na daném trhu. Pod kapotou se tedy objeví dva turbodiesely o objemu 2,5 l a výkonu 95, resp. 133 kW či benzínový motor o objemu 2,4 l a výkonu 95 kW. Pajero nejspíše dostane i nový turbodiesel o objemu 2,4 l ve dvou výkonnostních provedeních, 115 a 135 kW.

Vypadá to, že nové pajero nebude revolucí, ale spíše evolucí, alespoň co se týče techniky a motorů. Vzhled se ale poměrně radikálně promění, z klasicky až nudně tvarovaného offroadu se má stát auto s moderně trendovým designem odpovídajícím prémiovým vozům kategorie SUV. Oproti nim by však mělo být pajero stále schopným nástrojem i do těžkého terénu. Za dva týdny uvidíme…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama