Novinky
Nová Škoda Superb se postupně odhaluje
Další snímky nové Škody Superb odhalila tuzemská automobilka. Celého vozu se dočkáme 17. února, když světová premiéra bude v Praze ve Fóru Karlín.
13.2.2015
Škoda Superb Detail

Škoda ukázala celou siluetu z nadhledu, která nám prozrazuje, že auto bude dost svalnaté a také velmi ostře řezané. To se ovšem ukazuje hlavně na přední masce. I tady Škoda ukázala fotografii, a to rovnou celého světlometu. Ten má podle předpokladů malou trojúhelníkovou „slzu“ na spodním vnějším okraji, což bude pravděpodobně směrovka. Ze snímku poznáme, jak je světlomet zapuštěn do karoserie i jak je napojený na střední mřížku chladiče. O zajímavých prvcích pak hovoří snímek mřížky chladiče, který ukazuje, jak precizně jsou napojeny jednotlivé části.

Škoda Superb Detail Foto:

Škoda Superb Detail Foto:

A co ještě o autě víme? Tak třeba, že nedostane vidlicový šestiválec, stejně jako nejsilnější turbodiesel bi-turbo, který má VW Passat. Tady se maximálně umístí dvoulitr s klasickým přeplňováním a s výkonem 140 kW. Nejsilnějším agregátem tak bude přeplňovaný benzínový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 206 kW. Naopak nejslabší jednotkou bude nafťák 1.6 TDI s výkonem 88 kW, který bude pracovat i v derivátu Greenline. V dalších letech by pak měl přijít i hybridní model.