Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Nissan pošle auto na dno oceánů
Na dna oceánů vyjede zanedlouho vozidlo se značkou Nissan. Bude brázdit mnohá moře a mapovat jejich dna, aby se lépe dala hledat nerostná naleziště a lépe pokládat podmořské kabely.
14.4.2015
Podvodní Nissan 1

Už v roce 2007 představil Nissan u svého konceptu Infiniti EX speciální systém sledování okolí vozu pomocí kamer. Vznikal tak obrázek o úhlu 360°. Systém postupně převzaly další značky a dnes je k dispozici už ledaskde. Má ho i koncern VW. Výhody jsou jasné – když parkujete, máte na displeji přehled o všem, co se kolem auta děje. Vidíte obrubníky, zda nemáte za zadním blatníkem překážku nebo jestli nevběhl pes před přední nárazník, když vy jste se zrovna koukali vzad.

Podvodní Nissan 2 Foto:

A tenhle systém, který my známe pod názvem AVM (Around Vehicle Monitoring) připravil Nissan i pro speciální vozítko připravené ve spolupráci se státní agenturou JAMSTEC (Japan Agency for Marine-Earth Science and Technology) a Topy Industries, Ltd.

Vozítko bude prozkoumávat dno moří. 3D pohled dokáže výrazně zrychlit práci výzkumníků, kteří se jinak musí spolehnout na nepříliš kvalitní záběry z klasických 2D kamer. Celý systém totiž dokáže monitorovat okolí tak, že ho dokáže přenést i do virtuální reality a vytvářet tak 3D model. Takže i když se zvedne ze dna spousta písku, není třeba čekat, až se usadí. Vozítko bude přesně vědět, jak dno vypadá a poskytne tuto mapu svým řidičům.

Dnešní den je ve znamení automobilových-neautomobilových technologií. Třeba vás zaujmou i tyto články:

Solární cyklostezka

Solární cyklostezka uprostřed dálnice

Oheň z výfuku

NASA vyvinula materiál, který mění teplo na elektřinu

Mini Augmented Vision 1

Na co budíky v autě? Stačí brýle!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama