Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Nissan Juke dostal motor s výkonem 441 kW
Je to malé SUV jen tak pro radost. Ale už v továrně dostal motor, který by bral kdejaký závodník – vidlicový šestiválec 3,8 litru s dvojicí turbodmychadel.
29.6.2015
Nissan Juke-R 2.0_

Tímhle překonávají technici od Nissanu všechny naše představy. Už původní koncept Nissan Juke-R byl brutální masakr se 357 kW. To, co ale Nissan představil v Goodwoodu, nemá obdoby. Auto totiž dostalo motor z nejsilnějšího sporťáku Nissan GT-R Nismo. Výkon 441 kW tak doplňuje ještě obří točivý moment 652 N.m.

Zrychlení auta má být lepší než u předchůdce, kde se mluvilo o 3,7 sekundách. Bohužel přesnou hodnotu Nissan nesdělil. Maximální rychlost je 257 km/h.

 

Nissan Juke R 2.0 dostal gigantické blatníky, nárazníky se vstupy vzduchu pro mezichladiče stlačeného vzduchu a pro brzdy, prahy, křídlo i kola. V interiéru se prý nezměnilo nic. I když řízení určitě bude o něco lepší, stejně jako brzdy.

Bohužel nic bližšího nevíme. Ale i tak je to pěkná podívaná, co říkáte?

A abychom nezapomněli – Nissan Juke Nismo RS ustavil V Goodwoodu nový rekord. Nejrychleji projel místní trať… ovšem jen na dvou kolech.

Nissan Juke Nismo RS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama