Novinky
Nejspokojenější jsou majitelé škodovek, tvrdí průzkum
Každý rok si britský časopis Auto Express nechává zpracovávat průzkum, ve kterém zjišťuje, jací majitelé vozidel jsou nejspokojenější. Naše domácí Škoda Auto v tomto průzkumu letos skvěle bodovala.
18.6.2017
Škodu Superb její majitelé chválí.

Vypadá to, že škodovka není oblíbená jen u nás a v okolních státech. Škodovky totiž v průzkumu opanovaly nejen některé jeho kategorie, ale umístily se dobře i v celkovém pořadí oblíbenosti jednotlivých značek. Modely Superb a Yeti se celkově umístily na prvním a druhém místě, Fabia je celkově 11. a Octavia na stále výborném 21. místě.

Pokud jde o jednotlivé kategorie, stala se nejlepším malým autem ve Velké Británii Fabia, Superb získal vítězství v kategorii rodinných vozů a Yeti zase v kategorii středně velkých SUV. Zástupci časopisu se majitelů ptali na praktičnost jejich vozů, spolehlivost, kvalitu zpracování, cenu a podobně. Nejlepší skóre by bylo rovných 100 procent za všechny jednotlivé kategorie.

Superby zlobí elektronika

Pokud se na výsledky podíváme podrobně, tak Škoda Fabia dostala velmi slušných 92,14 procenta. Ještě o něco lépe se vedlo luxusnímu modelu Superb. Ten dostal výsledných 93,42 procenta, a to i přesto, že většina majitelů se shodla na tom, že občas mívá nemalé problémy s elektronikou. Jaké konkrétně, to ale průzkum neuvádí. Ještě doplníme, že Yeti dostal taktéž velmi slušných 93,33 procenta a stejně jako u Superbu u něj majitelé velmi chválili variabilitu vnitřního prostoru.

Kompletní průzkum najdete na této webové stránce.