Novinky
Nejsilnější Passat o výkonu 280 koní končí. Superb bude následovat
Jen krátce poté, co česká dopravní policie dostala Superby 2.0 TSI o výkonu 280 koní, přestal Volkswagen tento motor nabízet pro svůj model Passat. A Superb zřejmě čeká stejný osud. Proč? Motor není dostatečně ekologický a automobilka musí snížit svou ekologickou stopu.
27.11.2017, Martin Müller
Volkswagen Passat 2.0 TSI končí

Z této zprávy jsme upřímně hluboce smutní. Dvoulitrový Volkswagen Passat s výkonem 206 kW v sobě totiž kombinoval kultivovanost s úsporností a zároveň měl říz. Říz, který vzdáleně připomínal dokonce i šťavnaté šestiválce z poloviny minulé dekády. Kdo si však nyní půjde pro nejvýkonnější Passat, bude mít smůlu.

A pokud se takový zákazník nespokojí s umírněnější variantou motoru 2.0 TSI, která nabízí stále přívětivých 220 koní, nezbude mu nic jiného než nafta. Motor 2.0 Bi-TDI se totiž stal opětovným vrcholem nabídky a z čela hned tak nesestoupí.

Zajímavé ovšem je, že Arteonu se tento osud netýká. Má totiž lepší aerodynamiku a mírně odlišnou převodovku, díky čemuž je úspornější a ušetří zhruba 10 gramů C02 na ujetý kilometr. A to přesto, že současně nabízí o 70 Nm točivého momentu více. Tím hlavním důvodem je ale spíš skutečnost, že jde v současnosti o vlajkovou loď Volkswagenu, a tu se automobilka vynasnaží i dále nabízet s adekvátním motorem.

S faceliftem přijde 200 kW

Volkswagen již oznámil, že vývoj nové nejvýkonnější benzínové jednotky je v plném proudu. Přijde v roce 2019 spolu s modernizací Passatu B8 a bude mít 200 kW. Lze však očekávat, že než se nová auta dostanou mezi zákazníky, bude tu minimálně dvouletá prodleva. A to nemusí být jediný problém.

Nechceme být posly zlých zpráv, ale pokud má nový motor nabídnout podobný výkon a současně splňovat přísnější emisní normy, z logiky věci už zdaleka nebude tak kultivovaný a výbušný zároveň. Taková je realita. Tak odpočívej v pokoji, Passate s motorem 2.0 TSI 206 kW. Bylo to příjemné svezení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama