Novinky
Nejrychlejší SUV je ještě rychlejší. Teď dá stovku pod 3 sekundy
Je tohle ještě vůbec legální? Je! A my tento Jeep nutně potřebujeme. Slavný úpravce Hennessey Performance se rozhodl stvořit něco, co nemá obdoby. Na zoubek se podíval démonickému Jeepu Grand Cherokee Trackhawk a jeho výkon vyšroubovali na úplné maximum.
22.9.2017
Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Jen těžko se u této úpravy zvládneme tvářit, jako, kdyby o nic nešlo. Jsme přesvědčení, že i těm největším odpůrcům SUV poteče slina, protože výkon a technické parametry tohoto Jeepu jsou jako z jiného světa. Hennessey totiž svým zákazníkům nabízí zajímavý, dá se říct tuningový balíček, který si hraje hlavně s výkonem.

Standardní Cherokee Trackhawk nabídne výkon 717 koní, který produkuje 6,2litrový osmiválec s kompresorem. Stačí? Ne? Tak pokračujeme! Hennessey je nějakých 700 koní málo, tak vsadilo na nový kompresor, který má objem neuvěřitelných 4,5 litru. Díky tomu je výsledný výkon, který je přes osmistupňový automat posílán na všechna kola, pro SUV takřka absurdních 1 012 koní a točivý moment 1 314 Nm. Ještě dýcháte?

Tak možná přestanete, až prozradíme skvělé hodnoty zrychlení a maximální rychlosti. Z 0 na 60 mph, tedy 96 km/h to Jeepu zabere pouhé 2,8 sekundy. Sprint na čtvrt míle pak pouze 10,5 sekundy, přičemž v cíli má na tachometru 214 km/h. A to jsou hodnoty, které normálně výrobci i úpravci přisuzují tem nejostřejších supersportům. Ale u SUV je to velká rarita, kterou milujeme. Bezmyšlenkovitě a hluboce. :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama