Novinky
Nejrychlejší naftový kombík planety
Kdo si koupí naftový kombík, asi od tohoto auta nečeká rychlostní rekordy. Ale kdo přece jen ano, ten by se měl poohlédnout po produktu firmy G-Power, která upravila BMW M550d.
13.4.2015
G-Power BMW M550d

Základní BMW je auto zcela jasně určené pro extrémní tuning. Šestiválec, trojnásobně přeplňovaný, je skvělé náčiní pro úpravy. Jistě, sladit ta tři turba a optimalizovat je asi nebude žádná sranda, ale když se to podaří, tak to může vést na vrchol. Podívejte se na ten vrchol v provedení G-Power.

Testované auto totiž zajelo maximální rychlost 271,4 km/h. Podle výrobce by teoreticky mohl vůz dosáhnout i třístovky. Ale to by museli asi ještě zapracovat na aerodynamice. Přece jen – kombík není úplně ideální tvar pro rychlostní rekordy.

 

A co způsobuje, že je vůz tak rychlý? Jde o přeprogramování pomocí vkládaného modulu D-Tronik 5 V1, který zvedl výkon o 39 kW a 110 N.m. Výsledný výkon je 320 kW a točivý moment gigantických 850 N.m. Tak chtěli byste takové rodinné auto? Dvě dětské sedačky dozadu, v kufru kočárek, pár věcí z hobbymarketu a hurá na chalupu!