Novinky
Nejrychlejší Mustang bude exkluzivní zboží pro vyvolené
Celým jménem se jmenuje Ford Shelby GT350R a Nordschleife zvládl za 7.32.19. Je to brutální kousek pro oslavu padesátin původního Shelby GT350. A bude to opravdu luxusní kusovka.
30.4.2015
Ford Shelby  GT350 a GT350R a

Před padesáti lety vznikly dva prototypy a 35 sériových vozů. Nyní vznikne 37 speciálů Ford Shelby GT350R a těch bez R bude rovná stovka. Jak se R odlišuje? Především tím, že přišlo o několik méně důležitých věcí, jako je rezonátor ve výfuku, klimatizace, rádio… Celkově o 59 kilogramů. Naopak má výrazné aerodynamické prvky, jako je velké zadní křídlo, přední spoiler apod.

 

Motor je však stejný – vidlicový osmiválec o objemu 5,2 litru s výkonem 373 kW a točivým momentem 542 N.m. R je sice silniční verze, ale s určením především pro okruhy. Klasická verze bez písmenného označení pak bude mít padesát aut s paketem Technology (duální klima, výkonný audiosystém, kožené čalounění a adaptivní tlumiče MagneRide. Padesát pak bude ve výbavě Tech (adaptivní tlumiče MagneRide, větší chladiče, možnost přepínání jízdních režimů).

Cena? Bohužel tuhle informaci zatím Ford nezveřejnil.