Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Nejkrásnější kabriolet? Mercedes-Benz 280 SE stojí víc než supersporty
Tohle auto je staré skoro půl století, vypadá ale, jako by právě vyjelo z továrny. Dokonale zrestaurovaný Mercedes-Benz 280 SE s černým lakem a červeným interiérem je nesmrtelná klasika, která umí ohromit i dnes. A odpovídá tomu i cena.
28.6.2017
Vzácný Mercedes-Benz 280 SE kabriolet.

Se začátkem léta se naplno rozjela sezona kabrioletů a roadsterů, čemuž odpovídá i nabídka automobilek. Teprve před pár dny jsme vám ukazovali zbrusu nový McLaren 570S Spider, který se staženou střechou zvládne i rychlost 315 km/h. A jen o něco dříve představilo Audi letní verzi svého desetiválcového supersportu R8 Spyder V10 plus s velmi podobnými parametry. Jenže tento starý Mercedes má větší hodnotu než oba exkluzivní supersporty. O hodně.

Pořád ve formě

Jedná se o Mercedes-Benz 280 SE 3.5 Cabriolet z roku 1970, jeden z pouhých 68 kusů vyrobených s pravostranným řízením. Ve své době konkuroval modelům od Bentley nebo Rolls-Royce, jde tedy o to nejlepší, co mohl tehdy Mercedes nabídnout. Osmiválec pod kapotou o objemu 3,5 litru má údajně dokonale tichý zvuk a čtyřstupňový automat hladce zvládá plavnou jízdu i dnešními rychlostmi. Nechybí samozřejmě posilovač řízení, elektrické ovládání oken.

Vůz prošel v nedávné době velmi důkladnou renovací a v současnosti ho nabízí aukční dům Hexagon Classics. Cena ovšem rozhodně není nízká. Činí 290 tisíc liber, což je v přepočtu přes 8,6 milionu korun. Za zmíněný McLaren 570S Spider dáte skoro o 4 miliony méně...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama