Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Nejhlasitější Smart od Brabusu umí dělat pořádný kravál
Na tomhle autě je všechno přehnané. Jméno, cena, tři chromované výfuky, velikánská kola a v neposlední řadě také jeho zvuk. Ten můžete stiskem jediného tlačítka proměnit k nepoznání.
5.6.2017
Brabus Ultimate 125 rozhodně nepřeslechnete.

Tradiční úpravce extra rychlých Mercedesů se už nějaký čas věnuje i vylepšování nejmenšího člena rodiny. Smart Brabus s neobyčejným designem se představil už minulý rok a navzdory skromnému výkonu 90 koní to je neobyčejný malý čert. Teď se však můžete podívat na verzi Ultimate 125, která jde ještě mnohem dál. Jak název napovídá, výkon motoru o objemu 0,9 litru vyrostl na 125 koní, maximální rychlost je omezena na 175 km/h.

Samotná rychlost ale není tím nejdůležitějším. Ostatně sprint na stovku trvá 9,2 sekundy, což není zrovna málo. Tady jde hlavně o styl, který vedle designu zajišťuje také zvuk. Ten je v základním nastavení poměrně nevýrazný, jak je však slyšet na videu, stisknutím tlačítka se to dá změnit. Cena je ovšem podobně pekelná jako zvuky, které vycházejí z výfuků – asi 1,3 milionu korun. Vážně nechcete raději Porsche 917 Boxster?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama