Novinky
Nebaví vás Němci? Tohle je luxusní Toyota Century
Tento měsíc byla na Tokijské motorshow představena spousta zajímavých novinek. Jedna však vyčnívala nad všechny. Jde o novou Toyotu Century, která jde svým neobvyklým pojetím po krku všem zavedeným luxusním sedanům.
5.10.2017, Martin Müller
Toyota Century 7

Ano, Toyota do toho skutečně šla. Stvořila ještě delší a ještě luxusnější vůz než kdy předtím a k již dříve opulentímu modelu Century přidala ještě dalších pár centimetrů. Nový vůz možná vypadá jako ze staré doby, nenechte se však jeho vizáží zmást. Jde totiž o high-tech stroj prošpikovaný tou nejmodernější japonskou technikou.

V interiéru tak hned vedle pohodlných a starobyle působících křesel najdete třeba 20 stereo reproduktorů nebo dotykové displeje s uhlopříčkou menších televizí. O aktivní bezpečí se pak stará kompletní sada venkovních čidel, kamer a senzorů, které zvládají všechny myslitelné funkce.

Pořádný motor

To nejlepší na novém Century ale představuje pohonné ústrojí. Má totiž osmiválec. Je to sice hybrid, díky čemuž bude novinka oproštěna od spousty chystaných poplatků, osmiválcové srdce s objemem 5 litrů se ale počítá. Technické detaily motoru prozatím neznáme, avšak s ohledem na skutečnost, že se Toyota opravdu zaměřuje jen proti těm nejvybranějším konkurentům, lze předpokládat, že výkon atakuje hranici 500 koní. Tak co, měla by u vás podobná retro moderna šanci?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama