Novinky
Návrat po půl století. Boháče láká další italský supersport
Nové GT od ATS Automobili působí subtilně a přitom velmi agresivně. Pod působivým kabátkem je ale zrovna tak zajímavé. Nabídne totiž hned 700 koní a díky všudypřítomnému karbonu bude vážit jen 1300 kilogramů. Je v nejnabitějším ringu nový rváč?
8.11.2017, Martin Müller
ATS Automobili GT 5

Italský výrobce ATS Automobili ukončil výrobu automobilů před 53 lety. Jeho tehdejší majitel už se chtěl zkrátka věnovat něčemu jinému a v autech neviděl budoucnost. Nyní však Italové rozjeli působivý comeback a soudě z dostupných informací to bude opravdu zajímavé.

Je to McLaren?

Nový supersport GT vedle karbonového monokoku ukrývá 3,8litrový osmiválec s dvojitým přeplňováním a dvouspojkovou sedmistupňovou převodovku, která umožní přesný a hlavně bezproblémový přenos výkonu. Říkáte si, že podobný motor i převodovku měl také McLaren 650 S? Podobnost to není náhodná, vůz platformu McLarenu beze zbytku sdílí. Britové už ji nepotřebovali, neboť začali vyrábět novější model 720 S na úplně jiných základech.

Italové se s torzem McLarenu moc nemazali a vložili do něj nejvyšší výkon, jaký kdy vozil. Společnost uvedla, že už základní model bude disponovat výkonem 650 koní, stejně jako McLaren. V nabídce ale bude také balíček, který hranici posune až na 700 koní a díky nízké hmotnosti tak nové GT bude opravdu rychlé.

Výhodnější koupě

Hranici 100 km/h překoná za rovné 3 sekundy a sprint na dvojnásobné tempo má trvat jen 9,9 sekundy. Zajímavá je ale také maximální rychlost s hodnotou 331 km/h. Tím nejlepším na novém GT má být ale jeho cena. Zatímco za ojetý McLaren 650 S dáte v součanosti zhruba 5 milionů korun, ATS Automobili GT by za tuto cenu mělo jít objednat už z výroby.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama