Novinky
Návrat do F1? Kubica zajel čtvrtý nejlepší čas!
Je to skoro sedm let, co se létající Polák naposledy podíval do kokpitu formule 1 v plné polní. Následoval hrozivý karambol s rallyovým speciálem, po kterém nebylo jasné, zda se polský mistr volantu ještě někdy postaví na nohy. A nyní byl na maďarské Hungaroringu čtvrtý v tréninku. No to jsou věci!
3.8.2017
Robert Kubica F1 2017

Ano, Robert Kubica od té doby za volantem formule 1 seděl již několikrát, ovšem jen v rámci toho, aby se s ní projel. Nyní však poprvé usedl do kokpitu zbrusu nového vozu, s nímž se jezdí letošní soutěže. Nová formule je přitom širší a dokáže v zatáčkách generovat daleko výraznější přetížení. Nároky na kondičku pilota jsou tedy nesrovnatelně vyšší. Jak se s tím Kubica popasoval?

Nezastavitelný Polák

Je velice brzo na případné prognózy typu kdy, kde a zda vůbec se Robert Kubica v seriálu formule 1 ukáže. Přístup továrního týmu Renault Sport je ale velmi pozitivní a Kubica má dveře otevřené. I proto se nyní dostal na oficiální tréninky v Maďarsku. A fyzičku má pořádnou!

V průběhu oficiálního testování totiž odkroužil hned 142 kol po okruhu, který měří 4,4 kilometru. Celý den žhnulo slunce, ale Kubicovi náročné podmínky nevadily. Postupně zrychloval a v druhé polovině tréninku nakonec zajel nejrychlejší kolo s časem 1:18,572, které oproti kosmicky rychlému Sebastianu Vettelovi na Ferrari znamenalo ztrátu pouhých 14 desetin sekundy. A to je po sedmi letech se zcela neznámým vozem obrovský úspěch. Kubica tak za sebou nechal i jména jako Daniel Kvyat nebo Carlos Sainz a ukázal, že pořád umí. Tak uvidíme. Návrat do seriálu formule 1 bychom mu ale rozhodně přáli.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama