Novinky
Nástupce v česku vyráběného Hyundai ix35 je venku!
Vypadá to, že Hyundai konečně pochopil, že hrátky s ix- názvy jsou jen matoucí a lidi hlavně štvou. Takže to vypadá, že Tucson se vrací.
17.2.2015
Huyndai Tucson

Životopis tohoto auta je trochu zamotaný. První generace se jmenovala Tucson. Druhá generace se přejmenovala na ix35 a začala se vyrábět v žilinském závodě. Takže jí můžeme nazvat také první generací. Druhá generace resp. třetí generace se zase jmenuje Tucson. Oficiální verze tiskové zprávy říká – opět se bude vyrábět v České republice. Takže další domácí výrobek představen.

Auto je zcela očividně inspirováno dříve představeným modelem Santa Fe. A je to dobře. Je to pěkné auto, takže proč ne? Tucson nabídne dnes už standardní LED diodové světla pro denní svícení, ohromnou masku chladiče, kterou proběhne i menší pes a k tomu ostře řezané hrany. Vnitřek vozu je už víc zakulacený a i tady se Hyundai veze na vlně oblíbených velkých dotykových displejů. Líbí se nám však, že některá tlačítka zůstávají a není vše integrováno dovnitř systému. Hyundai mluví i o nové navigaci, která je třikrát rychlejší, než ta, která se dosud do vozů dávala.

Zajímavou hodnotou pro české motoristy je velikost zavazadlového prostoru. Tady musíme všechny více než uspokojit – kufr je 513 l velký.

Výbava vozu zahrnuje i zajímavé položky, jinde nevídané. Třeba vyhřívaná a ventilovaná sedadla nejsou v položkách příplatkových výbav moc obvyklá. A když, tak u luxusních limuzín. Bezpečnostní výbava samozřejmě zahrnuje autonomní brzdný systém (je nutný pro dostatečný počet hvězdiček Euro NCAP), hlíádač jízdního pruhu apod. Zajímavé je, že kapota je aktivní při střetu s chodcem nebo cyklistou.

Motory bez překvapení

Motorizace nejsou nijak překvapivé. Benzínový 1.6 GDI má tady výkon 135 koní, s turbodmychadlem 176 koní. Naftové agregáty čítají 1,7 l / 115 PS a 2.0 l / 136 a 184 PS. Všude jsou šestistupňové manuální převodovky, v nabídce ale bude i šestistupňový automat (dvoulitry) a sedmistupňový dvouspojkový automat (benzínové turbo).