Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Mr. Bean vyměnil McLaren F1 za německý elektromobil
Není to tak dávno kdy nadšený petrolhead Rowan Atkinson prodal svůj raritní a těžce zkoušený McLaren F1. Těžko bychom ale uhádli, co si místo něj slavný herec pořídí.
28.7.2015
Rowan Atkinson.

Rowan Atkinson používal svého McLarena F1 na běžné ježdění a dal mu docela zabrat, hned několikrát jej naboural. Nejspíš si asi řekl, že raritní auto by se v jeho rukách nemuselo dožít šťastného konce, tak jej před nedávnem prodal za nikoliv nezajímavých 8 milionů liber. Pokud by se nějaká sázková kancelář rozhodla vypsat sázky na to, co u Atkinsona na běžné ježdění McLarena F1 nahradí, asi by notně vydělala. Málokdo by to totiž odhadl správně. Kdyby se Atkinson proměnil ve svou nejslavnější, ale už i nejnenáviděnější postavu Mr. Beana, musel by si samozřejmě pořídit Mini nebo Reliant Robin. Ale to se nestalo…

Atkinson se z petrolheada proměnil na zeleného aktivistu. Nedávno byl totiž viděn, jak si sedá do svého nového BMW i3. Věru, jak vlastenecké přesednout z britské sportovní ikony, do německého elektrického kafemlejnku. Nicméně být ekologicky ohleduplný je u celebrit poměrně v kurzu a přiznejme, i3 nepatří k nepovedeným a zbytečným elektromobilům. Ale přece jen vyměnit vidlicový dvanáctiválec o výkonu 468 kW za elektromotor s výkonem 125 kW, je u petrolheada a nadšence Atkinsonova typu nezvyklé. Jistá spojitost tu ale je, onen dvanáctiválec u McLarenu totiž pocházel taktéž od BMW.

 

Možná, že se představitel Mr. Beana i bál, že jej ekologické limity a nařízení londýnské radnice v budoucnu nepustí do centra Londýna, což u i3 nehrozí. Ovšem není zcela jasné, jakou verzi si pořídil. BMW totiž vedle čistě elektrické verze nabízí i tzv. REX paket, v němž má i3 i malý spalovací benzínový motor ze skútru BMW C 650 o objemu 650 cm3, který slouží k dobíjení baterií. Základní dojezd kolem 150 až 170 km se s ním prodlouží asi o dalších 100 km. S REXem by tedy nebyl Mr. Bean úplným zeleným, ale trocha petrolheada by v něm přece jen zůstala.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama