Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Medvěd proti zdi. Kodiaqu se nad hlavou točí pět hvězdiček
Pět hvězd získaných při nárazových testech se u dobrých moderních vozů očekává jaksi samozřejmě. I tak se zřejmě lidem ve Škodě ulevilo, když je Kodiaq skutečně získal.
17.6.2017
Škoda Kodiaq versus zeď. České SUV v testech bezpečnosti.

Nárazové testy jsou pouze jedním z vodítek vypovídajících o úrovni bezpečnosti, nicméně marketingově velmi významným. Testy pod hlavičkou Euro NCAP se provádějí od roku 1997 a neustále se zpřísňují. Do celkového hodnocení už nepatří pouze nárazy zepředu a z boku, ale také úroveň vybavení vozidla elektronickými asistenčními systémy, tedy systémy aktivní bezpečnosti. Konsorcium evropských ministerstev dopravy, automobilových klubů a svazů pojišťoven sídlí v Belgii.

Jedním z nejnověji testovaných vozů je také Škoda Kodiaq. České SUV získalo nejvyšší ohodnocení pěti hvězdami - to je základ. Důkladnější rozbor výsledků ukazuje, že vykázal 92% hodnocení v ochraně dospělých při čelním nárazu a nejvyššího hodnocení také při nárazu z boku. Testovací figuríny z testů „odcházely“ jen s menšími a život potenciálně neohrožujícími zraněními.

 

Zkouškami prošel i přednárazový systém nouzového brzdění s funkcí rozpoznávání chodců, stejně jako systém proaktivní ochrany, který těsně před nárazem například zavírá okna a přitahuje bezpečnostní pásy. Vůz dokázal v nižších rychlostech zastavit při hrozící srážce s autem i přecházejícím chodcem. Navzdory svým rozměrům je Kodiaq šetrný také k chodcům, zejména v oblasti nárazníku a kapoty.

Kodiaq proti zdi obstál a zařadil se po bok dalších škodovek s nejvyšším hodnocením v nárazových testech. Už v minulosti prošly testy Euro NCAP s plným počtem hvězd také modely Citigo, Fabia, Yeti, Rapid, Octavia a Superb. Podrobnou zprávu o testech Kodiaqu najdete na stránkách Euro NCAP.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama