Novinky
Máte přezuto? Pneu, která vydrží rychlost až 270 km/h!
Zima je tady a i když nejsou zatím vozovky pokryté souvislou vrtsvou sněhu či ledu, není možné nic podceňovat. Hlavně, když si uvědomíte, že spojení mezi naším autem a komunikací zajišťuje čtveřice pneumatik, každá se styčnou plochou pouhých dvacet na dvacet centimetrů. Proto je skutečné životně nutné mít obuty kvalitní zimní pneumatiky.
8.11.2017
Máte přezuto? Pneu, která vydrží rychlost až 270 km/h!

Nabídka kvalitních zimních pneumatik je na našem trhu už hodně bohatá. Nicméně konstruktéři stále pracují na nových a lepších pneumatikách. Využívají přitom nové materiály a technologie. Nezapomíná se ani na pneumatiky vhodné pro sportovní a vysoce výkonné automobily. Mezi ně patří i žhavá novinka, zimní pneumatika Continental WinterContact™ TS 860 S. Jak sám výrobce konstatuje, během vývoje byl kladen důraz zejména na zkrácení brzdné dráhy, zvýšení přesnosti řízení na suchém povrchu i na zdokonalení vlastností na sněhu.

Krátká brzdná dráha byla dosažena zásluhou speciálně navržené „brzdné drážky“ – ta je ostře řezaná a prochází střední částí běhounu. Bohatě profilovaná část dezénu s velkou plochou zajišťuje adekvátní adhezi pro co nejlepší brzdné vlastnosti.

Na druhé straně pevné a široké bloky v ramenní oblasti slouží ke zvýšení záběrových vlastností a k přesným reakcím řízení.

K dobrému záběru na sněhu přispívá spousta různě tvarovaných lamel a výrazných drážek uprostřed vzorku.

Výsledkem je, že si můžete užít sportovní a přitom bezpečný styl jízdy i během zimy.

Modelová řada zahrnuje pláště o průměru 18 až 21 palců s rychlostním indexem až W (až 270 km/h). Vzhledem k tomu, že všechny nové zimní pneumatiky musí mít od letošního roku jednoznačné označení, tak je na boku jasně viditelný znak sněhové vločky v horském masivu se třemi vrcholy.

Máte přezuto? Pneu, která vydrží rychlost až 270 km/h!
Máte přezuto? Pneu, která vydrží rychlost až 270 km/h!
Continental

Autor textu: expert František

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama