Novinky
Luxusní jachta od Prosche už je na vodě. Cena je atronomická
Prémiové automobilky moc dobře ví, že jen s auty si u svých movitých zákazníků nevystačí. Proto se pouští i do celkem neprobádaných vod, a to doslova. Porsche totiž před několika dny na vodu spustilo svou novou jachtu.
1.10.2017
Dynamiq GTT115 - luxusní jachta od Porsche

Sporťáky, hybridní pohony nebo luxusní SUV. V tom všem je Porsche jako doma. Lodě jsou pro tuto stuttgartskou značku celkem novinka, se kterou se ale poprala opravdu statečně. V galerii si tak můžete prohlédnout parádní loď s názvem Dynamiq GTT115, kterou má na svědomí divize Porsche Deisgn. Plavidlo měří 115 stop, tedy asi 35 metrů a jeho hmotnost je 200 tun.

Porsche šlo i v tomto případě cestou nejmodernějších technologií, a tak GTT115 pohání hybridní soustava MAN V12, která je schopna produkovat až 1 600 koní. Díky tomu a díky opravdu dokonalému aerodynamickému tvaru trupu je jachta schopna plout rychlostí až 21 uzlů, tedy 39 km/h. Pokud vám to nepřijde dost, pak vězte, že na vodě je rychlost úplně jiná než na silnici. A ve vlnách je i taková na první pohled nic moc rychlost vnímána zcela jinak.

Jachta byla představena na letošní Monako Yacht Show, kde prý proběhlo několik závazných objednávek. A to i přesto, že Porsche stanovilo cenu GTT115 na částku 14 milionů eur, tedy v přepočtu 364 milionů Kč. Nicméně, kdyby vám jachta od Porsche byla pořád málo, můžete se se značkou Aston Martin vydat dokonce pod vodu, a to s její chystanou luxusní ponorkou.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama