Novinky
Léto po italsku. Aventador Roadster dostal velkou porci výkonu
Lamborghini Aventador LP 750-4 SV Roadster je vždy tou správnou volbou pro italský letní románek. Po zásahu známého úpravce je však zaděláno na opravdu vášnivý zážitek.
16.7.2017
Lamborghini Aventador LP 750-4 SV Roadster

Německou tuningovou firmu Novitec asi nemusíme nijak výrazně představovat. Pokud byste přeci jen tápali, pak pro připomenutí skvěle poslouží jejich verze Ferrari 488 GTB, kterou před nedávnem představili na našem domácím okruhu v Mostě. Tentokrát si ale ukážeme práci jejich dceřiné společnosti, která si říká Novitec Torado, a která fantasticky vyladila už z výroby velmi zajímavé Lamborghini Aventador LP 750-4 SV Roadster.

S úpravami supersportů je to vždy jako vstupovat na velmi tenký led. Taková auta jsou už z továrny velmi extravagantní, s vyšponovaným výkonem a technicky takřka dokonalá. Ale vypadá to, že vždy je co zlepšovat. Novitec by o tom zlepšování určitě mohl vyprávět, ale nám bohatě postačí výsledek jejich práce. Ten totiž mluví, a dost zřetelně, sám za sebe.

Karbonový bodykit a nová kola

Lamborghini je sice známé tím, že svým modelům do vínku dává velmi odvážné tvary karoserií, ale Novitec šel ještě dál. Vyměnil boční žebrování, přední spoiler, veškeré otvory pro přívod vzduchu a hlavně zadní křídlo. Vše je vyrobeno z karbonu a vše prošlo náročným testováním v aerodynamickém tunelu.

Právě na zadním přítlačném křídle si prý dali hodně záležet, protože to má ve vysokých rychlostech na starosti tolik potřebný extrémní přítlak na obě nápravy. Aby to nebylo jen o fyzikálních zákonech, spojil se Novitec se slavným výrobcem kol Vossen Wheels. Společně pak vybrali 20palcová kola na přední nápravu a 21palcová kola na tu zadní. Kola pak obouvají pneumatiky Pirelli P-Zero o rozměrech 255/30, resp. 355/25 R21.

Technika monopostů F1

Ačkoliv musíme před touto designovou úpravou smeknout, přeci jen nás víc baví ta technická stránka věci. V prvé řadě je to zbrusu nové výfukové potrubí, které si Novitec nechal ušít přímo na míru tomuto autu. Vyroben je totiž ze stejných materiálů, ze kterých se vyrábějí výfuky monopostů Formule 1. Krom toho, že nabídne nízkou hmotnost a pomůže se zvýšeným výkonu pohonné jednotky, disponuje prý fantastickým zvukovým projevem, který lze korigovat pomocí elektronicky ovládaných klapek.

A teď to asi nejzajímavější. Tím je vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru. Italská automobilka ho naladila na 750 koní, což je pro většinu z nás jistě více než dostačující. Ale ne pro zákazníky úpravce, protože ten výkon motoru vyšponoval až na velmi odvážných 970 koní. Takhle nějak vypadá dokonalost, co myslíte?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama