Novinky
Léta spekulací končí. BMW i8 bez střechy vážně bude!
O tom, že mnichovské BMW plánuje svůj ostrý hybrid i8 ve verzi kabrio, už se nějaký ten pátek mluví. Sama automobilka už v roce 2012 představila jeho koncept, od té doby je ovšem ticho po pěšině. To se teď ale mění, protože BMW poodhalilo, co na nás chystá.
6.7.2017
Po mnoha letech konečně přijde i8 bez střechy.

Tehdy šlo o koncept s názvem i8 Spyder a původní plán byl, že se do prodeje dostane kolem roku 2015. Z toho v tichosti sešlo a nikdo nevěděl, jestli se otevřeného supersportovního hybridu někdy dočkáme. Uběhl ale nějaký ten čas a podle všeho to vypadá, že dočkáme a že to bude už brzy. BMW totiž potvrdilo brzké představení zbrusu nové verze i8, která ovšem nedostane jméno Spyder, ale Roadster.

To je ale takřka vše, co značka prozradila. K tomu přidala obecné marketingové řeči o tom, že novinka nabídne neobyčejné zážitky při elektrické jízdě s nebem nad hlavou. Tedy pokud nepočítáme informaci o spotřebě, kterou BMW samozřejmě zveřejnilo. Sice nám to u sportovního vozu přijde trochu jako zbytečná informace, ale podle všeho i8 Roadster nabídne spotřebu elektrické energie 15,4 kWh/100 km, respektive 2 litry benzinu na 100 ujetých kilometrů.

Podle dostupných informací bude novinka představena už v září na autosalonu ve Frankfurtu a do prodeje by se měla dostat začátkem příštího roku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama