Novinky
Land Rover s motorem z BMW M3 jezdí rally. Můžete si ho koupit
Tohle je asi jedno z nejzajímavějších rallye aut, jaká jsme kdy viděli. A ano, opravdu je to starý Land Rover Discovery. Ale jen na první pohled. Ještě donedávna byl vidění na britských rallye tratích a řidič se toho rozhodně nebál.
1.8.2017
Land Rover Discovery

Z Land Roveru totiž pochází kastle auta. Motor je pak z BMW E36 M3 a o pohon se stará čtyřkolka z Porsche. Jestli se tomuto neříká mezinárodní spolupráce, pak už asi ničemu. :) Každopádně může být tato přestavba vaše, a to za cenu 18 500 liber, tedy asi 550 tisíc korun.

Ale vezmeme to popořádku. Motor je naladěný na výkon 350 koní, což je do terénu až dost. Pohon zajišťuje systém standardně používaný u Porsche 911 Carrera 4S. Jde sice o zadokolku, ta ale v případě potřeby umí posílat až 40 % výkonu na přední kola. Zapomenout ale nesmíme na ještě jeden zásah z mnichovského BMW. Majitel si totiž pro svůj vůz vybral přední brzdy z BMW 750i L. Zní to do terénu zvláštně, ale prý byl spokojený.

Celé to auto podle nás nemá jedinou chybu, tedy krom té, že (se nachází) až ve Velké Británii, a také také krom důvodu, proč ho majitel prodává. Bohužel při nehodě na motorce přišel o nohu, kvůli čemuž Land Rover nemůže naplno využívat, a proto chce, aby se dostal do rukou někomu tak nadšenému, jako je on sám. Pokud máte pocit, že jste to vy, inzerát najdete zde.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama