Novinky
Kůže, kůže, ořech, kůže… Prostě auto
Jak si představujete britský nejvyšší luxus? Pravděpodobně jako ohromný otoman, kde při každém poposednutí zavrže tlustá kůže obšití. Dřevěný rám drží i po desetiletích stejně kvalitně a celku kraluje detail. A takový je i speciální interiér pro Morgan Plus 8.
11.5.2015
Morgan Plus 8 35th Anniversary Edition Vilner 1

Zákazník si pořídil Morgan Plus 8 35th Anniversary Edition, tedy verzi, která ještě vyznává tradiční dřevěný rám a nikoli lepené hliníkové šasi, které se od roku 2012 vyrábí. Takže si objednal klasiku všech klasik, a to jeden ze sta postavených vozů. Bohužel interiér Morganu je poněkud strohý. A to se majiteli nelíbilo. Tak poprosil Morgan o předělání. Nebyl vyslyšen. Někoho by to naštvalo a řekl by jim, ať si to auto nabouchají třeba…

Jenže tento člověk vzal vůz a odvezl ho do firmy, která je známá, že udělá cokoli. Bulharská firma Vilner si ráda hraje s interiéry a dává jim tu nejlepší kůži, dřevo, kov… Však jsme vám ji už několikrát představovali.

 

A tak se podepsali s radostí i pod tuto zakázku. A výsledek je opravdu umělecké dílo, za které by se nemusely stydět ani klubovky Rotary Clubu. I když – to je vlastně původem americké sdružení. No však taky Britové by si nikdy nenechali dát něco jako alcantaru do svých křesel. V Morganu je jen v detailech. Třeba v polstrování misek otevírání dveří. Jinak je to opravdu luxusní hnědá kůže se světlým prošíváním, ořechové kořenové dřevo, a všechny šroubky, které jsou vidět, prý byly vyměněny za nové, ručně dělané a lépe se hodící k výbavě.

 

Tak co na to říkáte? Podívejte se třeba na tyhle fotky, jak to vypadalo před a po změně. Co je lepší?

Morgan Plus 8 35th Anniversary Edition Vilner Foto:

Morgan Plus 8 35th Anniversary Edition Vilner Foto: