Novinky
Kia Optima pro Evropu se prozradila, uvidíme ji ve Frankfurtu
Ve Spojených státech už pár měsíců vědí, jak Kia Optima modelového roku 2016 bude u nich vypadat. Teď se dočkala i Evropa, premiéru bude mít ale až ve Frankfurtu.
21.8.2015
Kia Optima 2016.

Na webu autoblog.nl se objevily první fotografie evropské specifikace vozu Kia Optima modelového roku 2016. Vypadají autenticky a podle všeho se jedná o oficiální obrázky, které nejspíše unikly pozornosti automobilky. Už v dubnu se na newyorském autosalonu Kia Optima představila veřejnosti, ale šlo o americkou podobu korejského sedanu.

Evropská verze by tedy měla mít od té americké odlišný přední i zadní nárazník a také grafické uspořádání světel, jinak se žádné dramatické odlišnosti nekonají. Jisti se ale budeme až zhruba za měsíc, kdy se evropská optima představí na frankfurtském autosalonu. K dealerům by pak měl vůz dorazit do konce tohoto roku. Nicméně pokud se někdo nechal navnadit konceptem Kia Sportspace a toužil by po kombíku od optimy, bude asi zklamán. Jednoduše nebude, prý by ubírala zákazníky sorentu.

Oproti starší optimě má ta nová delší rozvor o 10 mm, je i širší o 25 mm. Zpočátku bude k dispozici s turbodieselem CRDi o objemu 1,7 l, s výkonem 104 kW a točivým momentem 340 Nm. Ten bude spojen buď s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou dvojspojkovou převodovkou. Z benzínových motorů budou později na výběr dva, jeden s objemem 1,6 l a druhý s 2,0 l, oba opatřené turbodmychadlem. Možná se dočkáme i verze GT s oním dvoulitrem, která by mohla být obdobou americké specifikace SX, jež se vyznačuje pohonnou jednotkou o výkonu 184 kW.