Novinky
Když se u Hennessey nudí. VelociRaptor 6X6
Sněhová nadílka už pomalu klepe na dveře. Zatím sice jen na ty horské, ale jistě se dočkáme i v nížinách. Před zimou se ale nemusíte schovávat. Můžete si pořídit tuhle obludu a vyrazit vstříc i těm nejhlubším závějím.
6.11.2017
VelociRaptor 6X6

Když už se do něčeho pustí slavný americký úpravce Hennessey Performance, většinou je jasné, že výsledek bude prostě jeden velký úlet. Samozřejmě jen v tom dobrém slova smyslu. Nejinak tomu bylo u jeho posledního projektu pro tuningovou SEMA Show, pro kterou si připravil VelociRaptor 6X6.

Projekt úpravce vymyslel už asi před rokem, kdy oznámil, že „šestikolku“ postavenou na základech Fordu F-150 Raptor plánuje. Plány to byly smělé, ale zjevně ne nereálné. A nešlo jen o to, že autu přidá jednu nápravu navíc. Ruku v ruce s takovým zásahem musela přijít na řadu další spousta úprav. Obě zadní nápravy dostaly uzávěry diferenciálů, nová jsou i 20“ kola s terénními pneumatikami a úpravce přidal i speciální odpružení. Autu ale nechybí ani brzdiče Brembo, naviják nebo LED světelná rampa.

Myslíte, že to je vše? Ani náhodou! U Hennessey vsadili i na úpravu přeplňovaného agregátu V6 EcoBoost o objemu 3,5 litru. Jeho výkon se po přehrání map řídící jednotky, po montáži celonerezového výfuku, nového turba a lepšího přívodu vzduchu k mezichladiči pohybuje kolem 600 koní. Máte na tuhle úžasnou hračku zálusk? Pak si připravte 295 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 6,5 milionu korun.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama