Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Katedrála z budoucnosti. BMW Concept X7
Po prvotním úniku fotografií konečně víme více. BMW X7 v budoucnu skutečně bude existovat a mělo by být hozenou rukavicí pro Bentley Bentyaga a jemu podobné. Nová vlajková loď značky přitom přijde už příští rok.
11.9.2017, Martin Müller
BMW Concept X7 iPerformance

Koncept nabízí luxusní posezení pro šestici pasažérů, přičemž tuto konfiguraci sedadel by měla zachovat i vrcholná luxusní verze budoucího sériového provedení. Standardně nicméně bude v nabídce sedm sedadel. Nové pojetí interiéru brzy ponesou všechny budoucí modely BMW. Jádrem přístupu jsou čisté linie vhodně protkané displeji s jasnou návazností a také soutředění se na místo řidiče. Na něj bude mnichovská automobilka apelovat i nadále.

Zdaleka nejvýraznějším znakem konceptu je ale jeho vnější vzhled. Auto působí ohromně a nesmírně důstojně. Vždyť na délku měří 5020 mm, na šířku 2020 mm a na výšku rovných 1800 mm. Zároveň ale není zavalité a jistým způsobem připomíná i minulou generaci BMW X5 s označením E70. A to zejména zboku a v zadních partiích. Jeho pohon však sdílet nebude.

Hybridní luxus

Označení iPerformance v názvu konceptu jasně odkazuje na skutečnost, že X7 bude plně hybridní. Který motor se pod kapotou monstrózního SUV objeví, prozatím není jasné, s vysokou pravděpodobností ale můžeme očekávat vysoce výkonný čtyřválec s objemem 2 litrů podpořený elektromotorem nebo dokonce více elektromotory. Právě takové ústrojí se objevilo i v novém BMW 740e xDrive iPerformance.

Vedle toho bude novinka schopna samozřejmě plně elektrického provozu, jehož dojezd by měl atakovat 50 kilometrů. Jde však jen o první odhady, raději tedy nepředbíhejme. Podle slov BMW by měla budoucí X7 do rodiny rozměrných crossoverů nově vnést daleko více luxusu, který bude kombinovaný se sportovností a vysokou mírou praktičnosti, kterou již známe z dřívějška. Tak uvidíme. Nám se každopádně vůz svou majestátností líbí. Co si o něm myslíte vy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama