Novinky
Hyundai už ví, jak rušit řidičův mobil
Používat mobil přes handsfree je povoleno. Ale co když řidič nemá tento systém aktivovaný? Tak vezme mobil do ruky a volá. Hyundai si patentoval systém, který mu to znemožní.
20.4.2015
Mobil v ruce

Nejde o žádné násilí v autě. Prostě bude auto signál rušit. Cíleně. Nebude rušit mobily kompletně v celém voze, i když to může být v nastavení povoleno. Ale hlavně dokáže rušit mobilní signál kolem volantu.

Prý dokáže rozpoznat, kde se mobil ve voze nachází, a tedy kdo z něj volá. Podle toho aktivuje nebo vyruší signál. Navíc podle rychlosti jízdy auta dokáže postupně vypínat i některé funkce mobilu, a to nemusí být jen volání a SMS.

Dobrou zprávou je, že při důležitém hovoru (volající musí být zanesený ve speciálním seznamu) nechá volání projít.

Rušička mobilů Hyundai Foto:

 

Otázkou ovšem zůstává, co na tento patent řeknou výrobci automobilové techniky a hlavně největší hráči na trhu se systémy Android, Apple nebo Windows. Ti totiž budou muset případně tento systém instalovat do svých softwarů a povolit jeho funkce. Navíc ho budou muset ladit pro každý automobil zvlášť, protože takový Mercedes A má trochu jiné rozložení pozic volajících než třeba v Mercedes S.