Novinky
Hoostej Mustang pro Kena Blocka
Ken Block je machr, který dokáže ze svého jména a jezdeckého umění vytřískat megavelký sloupec dolarů. A tak si může dovolit investovat do lepšího profesionálního nářadí. Z Fiesty přesedá do Hoonicornu RTR.
6.11.2014
Hoonicorn RTR  - Obrázek 6

Hoonicorn není sprostá nadávka. Je to prostě název nového vozu, který vznikal celé dva roky u ASD Motorsports. Základem je klasický Ford Mustang z roku 1965. Jenže to, co je pod kapotou nemá s tímhle modelem nic společného.

Takže to, co nevidíte je rám z trubek. V něm jsou zakomponovány díly, jako závodní lichoběžníkové zavěšení. Vidlicový osmiválec 6,7 litru s výkonem 630 kW a točivým momentem 976 N.m. To jsou hodnoty, které má motor Roush Yates… Ano, agregát vytvořila tahle světoznámá firma. Záměrně říkáme vytvořila. Sice je základ ve Fordu, ale jak je vám jasné, moc toho nezůstalo a vlastně komplet je vše nové.

 

 

Na pekelně rozšířených nápravách jsou nasazena osmnáctipalcová kola Fifteen52 s pneumatikami Pirelli Trofeo R. Gymkhana Seven tak bude mít opravdu perfektní nářadí. I Ken Block se o voze vyjadřuje v superlativech, jako dítě o vysněné hračce.