Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Ferrari FF jako offroad? Něco na tom je!
Aston Martin, Lamborghini, Bentley, Porsche, Maserati... ti všichni už si s tou myšlenkou hráli. Jen Ferrari má rozum a žádné SUV nechystá. Ale není to zrovna u něj trochu škoda? Než na nás začnete křičet, poslechněte si pár argumentů.
20.10.2015
Ferrari FF v offroad verzi

Předně, koncept od studia Rain Prisk Designs vychází z pozoruhodného modelu FF, který je už sám o sobě výjimečný a vybočuje z řady. Je to vůbec první Ferrari s pohonem všech kol a také první Ferrari s karoserií typu shooting brake. Někdo drzý by možná dokonce řekl, že je to prostě hatchback. A přesto je tohle "každodenní" Ferrari podle kapacit, jako je britský novinář Chris Harris, naprosto skvělé.

Tak proč neudělat ještě další krok?

Navíc, koncept přezdívaný Ferrari X-FF vlastně není opravdové SUV, ale prostě jen pořádně zvednuté FF. Takové Ferrari Scout. Jízdní vlastnosti by tak mohly být mnohem zajímavější než u luxusních mastodontů jiných prestižních značek. Dokážete si tuhle věc představit třeba na nějaké šotolinové cestě? My ano a vůbec nás ten pohled neuráží.

No a pak je tu samotný fakt, že tenhle návrh není zbytečně opulentní a prostě vypadá dobře. Rozhodně lépe, než všechny ty přerostlé verze už tak přerostlých Bentleyů a jim podobných. Škoda, že na 99,9 % se do výroby nedostane.

Zetor od Pininfariny

GALERIE: Nový Zetor navrhli karosáři od Ferrari

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama