Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Fantastický Mercedes ze 70. let dostal techniku moderního AMG
Nová auta jsou jistě bezpečnější, rychlejší, kultivovanější a v neposlední řadě také daleko lépe jezdí. Jestli jim však něco chybí, pak je to smyslná dávka charismatu, jakou má třeba tento hnědý Mercedes W111. Ani na moment si jej nespletete a způsob, jakým pluje po silnici, vás zaručeně uhrane.
31.10.2017, Martin Müller
Mercedes-Benz W111 M-Coupe 5

Jenomže co když vám chybí výkon? Výkon, kterého model W111 rozhodně neměl přebytek, neboť i jeho nejsilnější verze dosáhla pouze na 200 koní. Odpověď naleznete u společnosti Mechatronik. Ta si totiž elegantní kupé z roku 1970 vzala do parády a pod jeho háv umístila podstatně modernější pohonnou jednotku a kompletní techniku z Mercedesu SLK 55 AMG, jehož osmiválec o objemu 5,44 litru dává 360 koní.

Nové auto z roku 1970

Výsledkem je Mercedes-Benz W111 s přídomkem M-Coupe (M jako Mechatronik), jehož moderní atmosferické srdce je spojeno se samočinou převodovkou 7G-Tronic. Vozu pak samozřejmě nechybí ani systémy ABS, ASR nebo moderní brzdy, díky nimž funguje daleko lépe. Podvozek se rovněž dočkal posílení, má být ale stále stejně plavný a pohodlný.

Nejlepší je ale stav auta. Toto elegantní kupé má na tachometru pouze 11 299 kilometrů, a kdybyste náhodou chtěli, po dobrém svezení vám Mechatronik moderní osmiválec vyndá a budete mít celé auto znovu v původním stavu. Levné to ale nebude. Zatímco nejsilnější verze 280 SE s 3,5litrovým osmiválcem a výkonem 200 koní v úžasném stavu dnes stojí okolo 4 milionů korun, za W111 M-Coupe dáte 400 tisíc eur, tedy lehce přes 10 milionů korun. A to je pořádný balík.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama