Novinky
Dvě Dacie pojedou na Dakaru
Renault opět nasadí na Dakar své vozy Duster. Tam sice mají výsostné znaky Renault, ale my víme, že v Evropě se tohle auto prodává jako Dacia.
21.12.2014
Renault Duster Dakar

Vezměte dvě Dacie Duster, smíchejte je, vyždímejte, odstřeďte a vydestilujte a ani zdaleka se nedostanete k tomu, co pojede na Dakaru. Možná základními rysy – třeba že 2 x čtyřválec = osmiválec. Ale to je tak všechno.

Tohle je totiž zcela jiné auto. Renault už nasadil Duster Team dvakrát do závodů – nejdřív z toho bylo 23. místo, letos pak 14. místo. Jenže to byl speciál, který měl pouze šestiválec. Nová sezóna s novými ambicemi si vyžádala kompletní změnu vozu. Dostat se do desátého místa znamenalo investovat do nového motoru. Takže tu je vidlicový osmiválec s výkonem 280 kW. Nový je podvozek, materiály, karoserie. Snad jen ten znáček na kapotě zůstal stejný.

Renault Duster Dakar
Renault Duster Dakar
Renault

A kdo se posadí za volant. Najdeme tam jen Argentince: Emiliano Spataro s Benjamínem Lozadou a José García s Mauricio Malanem.

V závodě to ale nebude mít Renault lehké, i když má za zadkem kompletní tým Renault Sport. Na nejvyšší příčky si také brousí zuby Peugeot 2008 DKR a hned deset Mini All4Racing.