Novinky
Dva nejrychlejší muži světa a divoký Mercedes. Hamilon potrápil Bolta
Ačkoliv je asi jasné, že Usain Bolt rychlostí doslova žije, Lewis Haillton ho na závodním okruhu v pekelném Mercedesu-AMG GT R hodně potrápil. Dokonce to vypadá, že se jeden z nejrychlejších běžců planety opravdu bál.
27.10.2017
Dva nejrychlejší muži světa a divoký Mercedes. Hamilon potrápil Bolta

Nejspíš není potřeba aktéry videa nějak výrazněji představovat. Ale kdyby se přeci jen našel někdo, kdo je nezná, začneme krátkým představením. Lewis Hamilton je britský jezdec F1, který zakotvil ve stáji Mercedes. V současné době je, možná i proto, že většinu závodů jezdí stylem start-cíl, na cestě za dalším titulem F1. Vzhledem k tomu, že před druhým Sebastianem Vettelem má náskok 59 bodů, bude ta cesta s největší pravděpodobností úspěšná. Ve 37 případech závodní jezdec vybojoval nejrychlejší kolo, ve 105 případech stál na stupních vítězů, vyhrál 59 závodů a už třikrát byl mistrem světa.

Jeho spolujezdcem se na chvilku stal Usain Bolt, dnes už bývalý jamajský atlet. Jestli se něčím proslavil, pak neuvěřitelnou rychlostí a lehkostí, s jakou často deklasoval své soupeře. A ještě k tomu byl schopný v posledních metrech závodu vypustit a culit se do kamery a na fanynky. Usain je prvním člověkem v historii, který dokázal zaběhnout nejkratší trať regulérně pod hranicí 9,7 sekundy i 9,6 sekundy. Výčet jeho medailí by byl opravdu dlouhý, tak jen zdůrazníme, že kromě dvou stříbrných a jedné bronzové má na svém kontě jen ty zlaté, a to jak z různých olympiád, tak snad ze všech mistrovství světa za posledních několik let.

Panická hrůza v očích

A teď si tyto dva milovníky rychlosti představte v jednom z nejextrémnějších aut současnosti. Přesně takový totiž Mercedes-AMG GT R je. Vyvíjen byl přímo na kruhu Nürburgring a pohání ho našlapaná V8 o objemu 4 litry, která poskytuje výkon 585 koní a točivý moment 700 Nm. Zhruba za 3,6 sekundy umí vystřelit z klidu na 100 km/h a maximální rychlost se zastaví na 318 km/h. Za volant se posadí Lewis, který je v tomhle autě skoro jako doma. Asi ale nečekal, že Usaina tak moc potrápí.

Ve chvíli, kdy vypne trakci, začnou se dít věci. Usain se chvíli směje, chvíli křičí a chvílemi to vypadá, že je mu i špatně. Dokonce v jeden moment chce zastavit, protože se bojí, že ho Lewis zabije. J No, vlastně se mu nedivíme. Před takovou jízdou by každý měl dostat upozornění na to, aby si s sebou vzal pytlík na zvracení. I Usain ho málem potřeboval. :D

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama