Novinky
DeLorean jako šestidveřové limo nebo monster truck
V Piper City v Illinois žije muž, který vlastní hned několik legendárních DeLoreanů. Několik z nich ale předělal tak, aby mu více vyhovovaly.
9.12.2014
DeLorean úpravy

Z jednoho udělal šestidveřovou dlouhou limuzínu, z dalšího ohromný monster truck. Třetí je zase kabriolet, čtvrtý vznášedlo a pátý replika vozu ze známého filmu, kde si DeLorean zahrál – Návrat do budoucnosti.

Rich Weissensel je sice softwarový inženýr, ale také životní fanoušek automobilů a především DeLoreanů. Vše začalo v roce 2000, kdy se Rich setkal na autosalonu se samotným Johnem DeLoreanem na srazu fanoušků jeho vozidel. Ukázal mu pár nákresů a pak už to šlo ráz na ráz. První bylo vznášedlo, kterému z nerez oceli předělal celý spodek, kam umístil „sukénku“ pro vzduchový polštář.

 

A kdybyste si mysleli, že dlouhá limuzína je prostě jen jakási natažená nepovedená kopie, pak se hrubě mýlíte. Na stavbu tohoto vozu padly tři vozy, aby vše bylo přesně tak, jak má. A cena? Tak tu tenhle padesátiletý fanatik nikomu neříká. Nemá proč. Prodat je nechce.

Zdroj: Profimedia

A jiný americký nadšenec, který dělá opravdové unikáty: